Menu Podmiotowe menu ikonka

ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA OFERT

  •  

Wójt Gminy Tyrawa Wołoska w dniu  23.06.2010 r.

ogłasza otwarty konkurs na realizację usług  integracji społecznej – usługi szkoleniowe.

 

ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA OFERT NA

Usługi integracji społecznej

 

W ramach środków uzyskanych przez Rząd Rzeczpospolitej Polskiej z kredytu Międzynarodowego
Banku Odbudowy i Rozwoju (Bank Światowy) na Poakcesyjny Program Wsparcia Obszarów Wiejskich (PPWOW) Gmina Tyrawa Wołoska uzyskała dotację w wysokości 100 312,55PLN, [część tej dotacji] przeznacza na realizację niżej określonych usług.

W ramach środków uzyskanych przez Rząd Rzeczpospolitej Polskiej z kredytu Międzynarodowego Banku Odbudowy i Rozwoju (Bank Światowy) na Poakcesyjny Program Wsparcia Obszarów Wiejskich (PPWOW) Gmina Tyrawa Wołoska uzyskała dotację

w wysokości 100 312.55  PLN, część tej dotacji tj. 11.100,00  PLN przeznacza na realizację  niżej określonych usług. 

Przejdź do wpisu
  •  

Informacja

o realizacji usług społecznych w gminie Tyrawa Wołoska uczestniczącej w Programie Integracji Społecznej w ramach Poakcesyjnego Programu  Wsparcia Obszarów Wiejskich w 2009 r.

 W dniach 26, 27, 28 listopada 2009 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Tyrawie Wołoskiej odbyły się warsztaty kulinarne: „Promocja potraw regionalnych - włościańskie smakołyki”, zakończone wspólną degustacją przygotowanych potraw.

 

Informacja o realizacji usług społecznych w gminie Tyrawa Wołoska uczestniczącej w Programie Integracji Społecznej w ramach Poakcesyjnego Programu  Wsparcia Obszarów Wiejskich w 2009 r.

 W dniach 26, 27, 28 listopada 2009 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Tyrawie Wołoskiej odbyły się warsztaty kulinarne: „Promocja potraw regionalnych - włościańskie smakołyki”, zakończone wspólną degustacją przygotowanych potraw.

Przez trzy dni panie pod kierunkiem wykwalifikowanej trenerki Pani Marty Osękowskiej poznawały tajniki dawnej regionalnej kuchni i przygotowywały pyszne potrawy.

 

Dzień pierwszy- panie z uwagą studiują przepisy i wybierają potrawy, które chciałyby przygotować.

 Zapada decyzja. Warsztaty rozpoczynają się od pieczenia ciasta i tak powstają: makowce, pierniki, serniki, baby drożdżowe i ciasteczka amoniaczki.

 

 

Dzień drugi – przygotowywanie potraw mięsnych, czego efektem są rolady z kurczaka nadziewane mięsem mielonym, przyprawionym na różne sposoby, klopsy pieczone oraz klopsiki w sosie grzybowym.

 

 

Gdy jedne panie zajęte są gotowaniem, inne przypatrują się  jak z owoców i warzyw zrobić dekoracje na przygotowywane smakołyki, pozostałe nakrywają i dekorują stoły biesiadne.

 

Dzień trzeci – przygotowywanie dań gorących i przystawek . Zaplanowano zupę kartoflankę i gołąbki z tartych ziemniaków, do tego surówki: z kiszonej kapusty, z czarnej rzodkwi, z marchewki i z buraków oraz napój jabłkowo-miętowy.  Na przystawki przegotowano galantynę z kurczaka, śledzia w śmietanie na ziemniaku oraz sałatki z selera, z tuńczykiem i jarzynową.

I oto efekt:

 Warsztaty były wspaniałą okazją dla kobiet do wyjścia z domu, okazją do spędzenia wolnego czasu w sposób twórczy, do spotkania się z sąsiadkami a nawet nawiązania nowych znajomości. Motto przewodnie warsztatów – poznajemy stare, tradycyjne przepisy naszych babek i uczymy się je przygotowywać i prezentować zostało osiągnięte i właściwie ocenione przez najstarsze gospodynie naszej gminy, Stało się to dzięki temu, iż wspólnie z biesiadą włościańskie smakołyki postanowiono zorganizować Dzień Seniora w Gminie Tyrawa Wołoska, który miał miejsce 28 listopada 2009 r. 

Na imprezę, przygotowaną także w części artystycznej, przez Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „U Podnóża Gór Słonnych” zaproszono ponad 60 seniorów, którzy ukończyli już 80 lat, gospodarzy gminy oraz przedstawicieli społeczności lokalnej.

W uroczystości udział wzięła także Pani Agnieszka Krzemień – koordynator programu z ramienia Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie. Serdeczne życzenia długich lat życia, zdrowia  i wszelkiej pomyślności oraz szacunku i miłości płynących z serc najbliższych wraz z bukietami kwiatów złożyli seniorom Wójt Gminy Pan Mieczysław Czapor oraz gminny koordynator programu integracji Społecznej Sekretarz Gminy Maria Hassinger.

Na scenie w uroczystym koncercie dla seniorów zaprezentowały się lokalne zespoły; Zespół Ludowy Tyrawa Wołoska oraz Kapela Ludowa Tyrawianie. Scenkę teatralną „ U źródła” przedstawiły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Tyrawie Wołoskiej a program kabaretowy młodzież z Gimnazjum w Rakowej. Występy bardzo się podobały i zostały przyjęte gorącymi brawami.

 

Następnie wszyscy uczestnicy imprezy: Seniorzy, młodzież, goście zaproszeni, uczestniczki warsztatów rozpoczęli wspólne biesiadowanie. Próbowano wszystkich przygotowanych przez Panie włościańskich smakołyków.  Potrawy zarówno gorące jak i zimne, bardzo smakowały.


Impreza zakończyła się wspólną zabawą, w takt  melodii granych przez P. Agnieszkę Mielnikiewicz Pełni wigoru Seniorzy i Seniorki ruszyli do tańca, niejednokrotnie przebijając swoimi umiejętnościami znacznie młodsze pokolenie. Dzień Seniora  połączony z promocją potraw regionalnych – włościańskie smakołyki był niewątpliwą atrakcją w gminie i imprezą bardzo udaną, która spełniła swoje zadanie, integrację pokoleń, kultywowanie i przekazywanie tradycji.

Seniorzy pokazali, że nie liczy się wiek, ale radość z bycia razem, radość ze wspólnej zabawy, radość, że się jeszcze o nich pamięta.

Więc Wszystkim Seniorom życzymy zdrowia, pomyślności, szacunku i jeszcze wielu takich spotkań jak to, które minęło.

Oprac. Maria Hassinger

 

Przejdź do wpisu
  •  

Informacja

o realizacji usług społecznych w gminie Tyrawa Wołoska uczestniczącej w Programie Integracji Społecznej w ramach Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich
w 2009 r.

Informacja

o realizacji usług społecznych w gminie Tyrawa Wołoska uczestniczącej w Programie Integracji Społecznej w ramach Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich
w 2009 r.

 

1.

W dniach 26, 27 i 28 października 2009 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Tyrawie Wołoskiej odbyły się warsztaty rękodzielnicze – przygotowanie tkaniny z filcu oraz jego przetworzenie i wykonywanie wyrobów dekoracyjnych.

Wyroby z filcu są już od dawna popularne w Niemczech, Szwajcarii, Portugalii i Francji, stają się również modne w Polsce.

Aby nie pozostać w tyle za aktualnymi trendami światowymi, Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „U Podnóża Gór Słonnych” w Tyrawie Wołoskiej zorganizowało warsztaty z tej dziedziny. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno pań jak i dziewcząt z gimnazjum.

Przez trzy dni warsztatów zapoznawaliśmy się z historią powstania filcu, jego wyrobu i możliwości jego wykorzystania użytkowego, dekoracyjnego i artystycznego.

Trochę historii filcu.

Filc to najstarsza tkanina jaką zna człowiek. Pierwsze próby filcowania datuje się na epokę neolitu. W epokach brązu i żelaza metoda ta rozpowszechniła się w całej Skandynawii i południowej Syberii. Również starożytni Rzymianie i Grecy używali tej metody do wytwarzania elementów odzieży. Obecnie metoda filcowania znana jest na całym świecie, a niektóre społeczności używają jej do dnia dzisiejszego.

Filc to wyrób uzyskany bez tkania i dziania w procesie spilśniania metodami ręcznymi lub mechanicznymi. Tajemnica pilśni tkwi w specyficznej budowie włókna wełny, które wygląda jak cienki pęd złożony z drobniutkich łusek, dachówkowato zachodzących na siebie. Gorąca woda powoduje pęcznienie włókien oraz odchylanie łusek. W takich warunkach wełnę układa się grubszą lub cieńszą warstwą, następnie mocno ubija, co prowadzi do powstania jednolitej masy. Zachowuje ona swoją zwartość po wysuszeniu, ponieważ każde z włókien jest zaczepione i uwięzione przez sąsiednie. Filc jest materiałem, który daje ogromne możliwości tworzenia kształtu i wyboru koloru. Jest trwały i elastyczny. Daje możliwości tworzenia różnych przedmiotów: ubrań, torebek, kapeluszy, biżuterii itp.

Pod okiem fachowca panie uczyły się przygotowywania filcu z wełny metodą na mokro oraz na sucho. Z powstałych kawałków filcu tworzyły kolorowe torebki, etui na okulary czy telefon komórkowy, wazony, kwiaty i wiele innych rzeczy. Najwięcej radości sprawiało jednak własnoręczne wykonywanie niepowtarzalnej biżuterii wg własnych pomysłów. Kolorowe korale, wisiorki i kolczyki z mokrego filcu wywoływały westchnienia zachwytu, gdyż każda z pań wykazała się niesłychaną inwencją twórczą. Z filcu przygotowanego na sucho, ubijanego specjalną igła powstały piękne dekoracje, które mogą być ozdobą świątecznego stołu.

Na koniec warsztatów wszystkie wykonane przedmioty zostały pokazane na specjalnie przygotowanej wystawie.

 

2. W ramach Program Integracji Społecznej zaplanowanych na rok 2009 stowarzyszenie realizuje także:

1) kurs języka angielskiego dla zaawansowanych osób dorosłych,

2) kurs podstawowy języka niemieckiego dla osób dorosłych,

3) warsztaty komputerowe dla osób dorosłych,

4) zajęcia z aerobiku dla osób dorosłych.

 

Przejdź do wpisu
  •  

Informacja z realizacji Programu Integracji Społecznej w Gminie Tyrawa Wołoska znajduje się w załączniku.

 

Przejdź do wpisu
  •  

ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA OFERT NA

 Usługi Integracji Społecznej
 w Gminie Tyrawa Wołoska

W ramach środków uzyskanych przez Rząd Rzeczpospolitej Polskiej z kredytu Międzynarodowego Banku Odbudowy i Rozwoju (Bank Światowy) na Poakcesyjny Program Wsparcia Obszarów Wiejskich (PPWOW) Gmina Tyrawa Wołoska uzyskała dotację 95 507,30 PLN. Część tej dotacji w kwocie 64 507,30 PLN przeznacza na realizację niżej określonych usług w 2009 roku. 

ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA OFERT NA

 Usługi Integracji Społecznej
 w Gminie Tyrawa Wołoska

W ramach środków uzyskanych przez Rząd Rzeczpospolitej Polskiej z kredytu Międzynarodowego Banku Odbudowy i Rozwoju (Bank Światowy) na Poakcesyjny Program Wsparcia Obszarów Wiejskich (PPWOW) Gmina Tyrawa Wołoska uzyskała dotację 95 507,30 PLN. Część tej dotacji w kwocie 64 507,30 PLN przeznacza na realizację niżej określonych usług w 2009 roku.

 1. ZAMAWIAJĄCY
 Wójt Gminy Tyrawa Wołoska, (zwany dalej Zamawiającym) zaprasza zainteresowanych kwalifikowanych usługodawców do składania ofert na świadczenie wszystkich lub wybranych usług integracji społecznej mieszkańcom Gminy spośród usług opisanych poniżej.

 Usługodawcy mogą składać oferty, gdy spełniony jest jeden z poniższych warunków:
 • usługa nie jest powtórzeniem dotychczasowego zakresu działań realizowanych przez danego usługodawcę z udziałem środków publicznych (nie dotyczy działań realizowanych w ramach PPWOW) lub też dotyczy usług świadczonych przez tego usługodawcę na rzecz dodatkowych beneficjentów;
 • usługa będzie realizowana w partnerstwie z innymi usługodawcami.


 2. SPOTKANIE INFORMACYJNE
 Spotkanie informacyjne dla zainteresowanych, potencjalnych usługodawców odbędzie się w Urzędzie Gminy (pokój nr 9) w Tyrawie Wołoskiej dnia 15 czerwca 2009 r. godz.13.00
 3. PROCEDURA
 Zgodnie z §3 pkt. 2 Porozumienia o współpracy przy realizacji Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich zawartego pomiędzy Zarządem Województwa, w związku z art. 4 ust. 1 lit. a Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2007 Nr 233 poz. 1655) wybór usługodawców odbywać się będzie w oparciu o procedurę CPP ((ang.) Community Participation in Procurement – Udział społeczności w zamówieniach) Banku Światowego opisaną w Podręczniku Realizacji Programu Integracji Społecznej dostępnym pod następującym adresem: http://www.ppwow.gov.pl. Podręcznik zawiera również informacje nt. kosztów kwalifikowanych, podmiotów uprawnionych do świadczenia usług jak również formularze wykorzystywane w realizacji programu.

 4. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA (SZCZEGÓŁOWY OPIS
  POSZCZEGÓLNYCH CZĘŚCI)

 OFERTY CZĘŚCIOWE

 OFERTY CZĘŚCIOWE
 Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. Oferent może złożyć ofertę na jedną lub więcej części. Jeżeli Oferent pragnie złożyć ofertę na więcej niż jedną część, jest zobowiązany do złożenia odrębnych ofert techniczno-finansowych na każdą cześć. Wybór ofert jest dokonywany odrębnie w stosunku do każdej części.

 WARIANTY
 Zamawiający nie dopuszcza składanie ofert wariantowych.

I. WSPARCIE SZKOLENIOWE 
1. zorganizowanie szkolenia i warsztatów aktywizacyjnych na temat architektury krajobrazu z udziałem społeczności lokalnej.
2. zorganizowanie wyjazdów studyjnych dla aktywnych działaczy w celu wymiany doświadczeń oraz dobrych praktyk w innych gminach.
Na realizację usług przeznacza się kwotę 8.000 zł
Termin realizacji od 23.06.2009 do 30.09.2009 r.

 Usługodawca zobowiązany jest do przedstawienia w ofercie informacji nt. sposobu monitorowania realizacji usług, przewidywanych działań informacyjnych, jak również informacji dotyczących zapewnienia trwałości podejmowanych działań.

 Podstawą dla płatności na rzecz usługodawcy będzie rzeczywiście zrealizowana liczba jednostek zdefiniowanych w ofercie.

 5. UPRAWNIENI USŁUGODAWCY

 Podmiotami uprawnionymi do ubiegania się o zamówienie w ramach niniejszej procedury są:
 1. Organizacje pozarządowe (NGOs).
 2. Organizacje kościelne.
 3. Prywatni usługodawcy: Firmy, osoby fizyczne, spółdzielnie socjalne.
 4. Samorządy zawodowe, organizacje samorządu gospodarczego, izby rolnicze.
 5. Jednostki organizacyjne samorządu terytorialnego, stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego i im podległe jednostki organizacyjne.


 6. MINIMALNE WYMOGI TECHNICZNE - KRYTERIA OCENY TECHNICZNEJ

 W odniesieniu do Części III: pkt. 1 i 2
 a. zgodność z warunkami realizacji i zakresem zamawianych usług,
  b. dysponowanie odpowiednia bazą lokalową do prowadzenia szkolenia i warsztatów
  c. dysponowanie wykwalifikowaną kadra do prowadzenia szkolenia i warsztatów lub zapewnienie o ztrudnieniu odpowiednich osób.

 Zamawiający oceni spełnienie powyższych minimalnych kryteriów technicznych w oparciu
 o następujące dokumenty/oświadczenia:
 a) oświadczenie o zapewnieniu bezpieczeństwa podczas realizacji usługi,
 c) oświadczenie o kwalifikacjach oraz CV personelu realizującego usługę,

 Zamawiający oceni spełnienie powyższych minimalnych kryteriów technicznych w oparciu
 o następujące dokumenty/oświadczenia:
 a) oświadczenie o zapewnieniu bezpieczeństwa podczas realizacji usługi,
 c) zaświadczenie o kwalifikacjach oraz CV personelu realizującego usługę.

 7. PROCEDURY SKŁADANIA I OCENY OFERT

 SKŁADANIE OFERT
 a) Oferty techniczno – finansowe przygotowane z użyciem formularzy załączonych do niniejszego ogłoszenia należy składać w zaklejonej kopercie osobiście lub za pośrednictwem poczty na adres Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tyrawie Wołoskiej 175, 38-535 Tyrawa Wołoska w terminie do dnia 22 czerwca 2009 r.
 b) Oferta winna być ważna, przez co najmniej 30 dni od daty określonej w punkcie a).
 c) Oferta winna być dostarczona w zamkniętej kopercie z dopiskiem:

 „Oferta na świadczenie usług: (tytuł usługi: …)”,ponadto na kopercie winny zostać umieszczone dane adresowe Usługodawcy.

 d) Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest złożenie w terminie oferty na określonym formularzu i dostarczenie wszelkich dodatkowych dokumentów w nim określonych. Oferta złożona po terminie zostanie zwrócona bez otwierania do Oferenta.

 OCENA OFERT

 Ocena ofert i wybór najkorzystniejsze oferty odbywać się będzie w 3 etapach:
  Ocena spełniania minimalnych kryteriów technicznych określonych w pkt. 6
 a. Wybór najkorzystniejszej oferty (ofert).
 Przy ocenie ofert, ustalaniu ich rankingu i podejmowaniu decyzji o udzieleniu zamówienia Komisja będzie brała pod uwagę zapisy przedstawionej oferty, współpracę z partnerami lokalnymi, oferowaną jakość usług, ich innowacyjność, trwałość, oraz ekonomiczność i efektywność działań zaproponowanych przez Usługodawcę, liczbę osób objętych usługą.
 b. Negocjacje szczegółów umowy z wybranym(i) Usługodawcą (-ami) (jeśli takie negocjacje Komisja Konkursowa uzna za niezbędne),
 2. Ostateczna decyzja dotycząca złożonych wniosków zostanie ogłoszona w ciągu trzech dni roboczych od wyznaczonego terminu składania ofert, poprzez umieszczenie jej na stronie internetowej BIP Tyrawa Wołoska oraz na tablicy ogłoszeń.
 3. Decyzja Zamawiającego jest ostateczna, nie wymaga uzasadnienia i nie podlega procedurom odwoławczym. Jeśli Usługodawca nie zgadza się z decyzją Zamawiającego, winien złożyć umotywowany wniosek do Zamawiającego z kopią do Dyrektora Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie. Zamawiający winien dołożyć wszelkich starań do polubownego rozwiązania sporu.
 4. Z wybranym(i) oferentem(ami) zostanie zawarta umowa/porozumienie oparte na wzorach załączonych do niniejszego ogłoszenia.

 8. KONTAKT Z ZAMAWIAJĄCYM

 W celu uzyskania dodatkowych informacji Zainteresowani proszeni są o skontaktowanie się z Marią Hassinger – koordynatorem programu lub Krystyną Kuzicką - kierownikiem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tyrawie Wołoskiej poprzez pocztę elektroniczną pod adresem: e-mail sekretarz@tyrawa.pl, telefonicznie pod numerem telefonu: 013 46 569 33, 013 46 569 39 lub osobiście w Urzędzie Gminy w Tyrawie Wołoskiej.

 9. ZAŁĄCZNIKI

 1. Formularz Oferty.
 2. Wzór umowy.
 3. Wzór sprawozdania.

 Tyrawa Wołoska, 2009-06-01 

Przejdź do wpisu

ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA OFERT

  •  

ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA OFERT NA

Usługi Integracji Społecznej
w Gminie Tyrawa Wołoska

W ramach środków uzyskanych przez Rząd Rzeczpospolitej Polskiej z kredytu Międzynarodowego Banku Odbudowy i Rozwoju (Bank Światowy) na Poakcesyjny Program Wsparcia Obszarów Wiejskich (PPWOW) Gmina Tyrawa Wołoska uzyskała dotację 95 507,30 PLN. Część tej dotacji w kwocie 64 507,30 PLN przeznacza na realizację niżej określonych usług w 2009 roku. 

ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA OFERT NA

Usługi Integracji Społecznej
w Gminie Tyrawa Wołoska

W ramach środków uzyskanych przez Rząd Rzeczpospolitej Polskiej z kredytu Międzynarodowego Banku Odbudowy i Rozwoju (Bank Światowy) na Poakcesyjny Program Wsparcia Obszarów Wiejskich (PPWOW) Gmina Tyrawa Wołoska uzyskała dotację 95 507,30 PLN. Część tej dotacji w kwocie 64 507,30 PLN przeznacza na realizację niżej określonych usług w 2009 roku.

1. ZAMAWIAJĄCY
Wójt Gminy Tyrawa Wołoska, (zwany dalej Zamawiającym) zaprasza zainteresowanych kwalifikowanych usługodawców do składania ofert na świadczenie wszystkich lub wybranych usług integracji społecznej mieszkańcom Gminy spośród usług opisanych poniżej.

Usługodawcy mogą składać oferty, gdy spełniony jest jeden z poniższych warunków:
• usługa nie jest powtórzeniem dotychczasowego zakresu działań realizowanych przez danego usługodawcę z udziałem środków publicznych (nie dotyczy działań realizowanych w ramach PPWOW) lub też dotyczy usług świadczonych przez tego usługodawcę na rzecz dodatkowych beneficjentów;
• usługa będzie realizowana w partnerstwie z innymi usługodawcami.


2. SPOTKANIE INFORMACYJNE
Spotkanie informacyjne dla zainteresowanych, potencjalnych usługodawców odbędzie się w Urzędzie Gminy (pokój nr 9) w Tyrawie Wołoskiej dnia 2 czerwca 2009 r. godz.13.00
3. PROCEDURA
Zgodnie z §3 pkt. 2 Porozumienia o współpracy przy realizacji Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich zawartego pomiędzy Zarządem Województwa, w związku z art. 4 ust. 1 lit. a Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2007 Nr 233 poz. 1655) wybór usługodawców odbywać się będzie w oparciu o procedurę CPP ((ang.) Community Participation in Procurement – Udział społeczności w zamówieniach) Banku Światowego opisaną w Podręczniku Realizacji Programu Integracji Społecznej dostępnym pod następującym adresem: http://www.ppwow.gov.pl. Podręcznik zawiera również informacje nt. kosztów kwalifikowanych, podmiotów uprawnionych do świadczenia usług jak również formularze wykorzystywane w realizacji programu.

4. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA (SZCZEGÓŁOWY OPIS
  POSZCZEGÓLNYCH CZĘŚCI)

OFERTY CZĘŚCIOWE

OFERTY CZĘŚCIOWE
Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. Oferent może złożyć ofertę na jedną lub więcej części. Jeżeli Oferent pragnie złożyć ofertę na więcej niż jedną część, jest zobowiązany do złożenia odrębnych ofert techniczno-finansowych na każdą cześć. Wybór ofert jest dokonywany odrębnie w stosunku do każdej części.

WARIANTY
Zamawiający nie dopuszcza składanie ofert wariantowych.


Część I: Usługi dla rodzin:

 1. Prowadzenie świetlicy z zajęciami rękodzielnictwa, warsztatami edukacyjnymi:
  a/ warsztaty rękodzielnicze,
  b/ warsztaty języków obcych dla dorosłych:
  - język angielski
  - język niemiecki
  c/ warsztaty nabywania umiejętności posługiwania się nowoczesnymi technikami  
  informatycznymi/
2. Organizacja wypoczynki, zajęcia sportowe.
  a/ aerobik
3. Piknik rodzinny.
4. Promocja potraw regionalnych – włościańskie smakołyki.
 
Na realizację usług z pkt. 1 przeznacza się kwotę 14 200,00 zł
Termin realizacji od 01 września do 31 grudnia 2009 r
Na realizacje usług z pkt. 2 przeznacza się kwotę 3 000,00 zł
Termin realizacji od 01 września do 31 grudnia 2009 r
Na realizację usług z pkt. 3 przeznacza się kwotę 5 000,00 zł
Termin realizacji w miesiącu sierpniu 2009 r
Na realizację usług z pkt. 4 przeznacza się kwotę 5 000,00 zł
Termin realizacji w miesiącu wrześniu.

Część II. Usługi dla osób starszych:  

1. Świadczenie usług opiekuńczych dla osób starszych samotnych w domu
  z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb osób objętych pomocą usługi – dla jednej
  osoby po 2 godziny dziennie w okresie od 01 lipca do 31 grudnia 2009 r.

Na realizację tych usług przeznacza się kwotę 5 000,00 zł

Usługodawca zobowiązany jest do przedstawienia w ofercie informacji nt. sposobu monitorowania realizacji usług, przewidywanych działań informacyjnych, jak również informacji dotyczących zapewnienia trwałości podejmowanych działań.

Podstawą dla płatności na rzecz usługodawcy będzie rzeczywiście zrealizowana liczba jednostek zdefiniowanych w ofercie.

5. UPRAWNIENI USŁUGODAWCY

Podmiotami uprawnionymi do ubiegania się o zamówienie w ramach niniejszej procedury są:
1. Organizacje pozarządowe (NGOs).
2. Organizacje kościelne.
3. Prywatni usługodawcy: Firmy, osoby fizyczne, spółdzielnie socjalne.
4. Samorządy zawodowe, organizacje samorządu gospodarczego, izby rolnicze.
5. Jednostki organizacyjne samorządu terytorialnego, stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego i im podległe jednostki organizacyjne.


6. MINIMALNE WYMOGI TECHNICZNE - KRYTERIA OCENY TECHNICZNEJ

W odniesieniu do Części I: pkt. 1 i 2
a. zgodność z warunkami realizacji i zakresem zamawianych usług,
  b. dysponowanie odpowiednia bazą lokalową do prowadzenia świetlicy na prowadzenie
  zajęć rękodzielnictwa i warsztatów edukacyjnych,
  c. dysponowanie wykwalifikowaną kadra do prowadzenia kursów językowych
  warsztatów informatycznych, zajęć sportowych lub zapewnienie o zatrudnieniu
  odpowiednich osób do prowadzenia zajęć.
  d. przedstawienie spójnego harmonogramu prowadzonych zajęć.
  W odniesieniu do Części I pkt 3 i 4  
  a. dysponowanie odpowiednim zapleczem technicznym na organizacje imprez,
  b. zapewnienie programu artystycznego,
  c. umożliwienie zaprezentowania potraw regionalnych, twórczości artystów
  i rękodzielników,
  d. przedstawienie szczegółowego planu imprez.

Zamawiający oceni spełnienie powyższych minimalnych kryteriów technicznych w oparciu
o następujące dokumenty/oświadczenia:
a) oświadczenie o zapewnieniu bezpieczeństwa podczas realizacji usługi,
c) oświadczenie o kwalifikacjach oraz CV personelu realizującego usługę,

W odniesieniu do Części II:
a. zgodność z warunkami realizacji i zakresem zamawianych usług,
b. posiadanie co najmniej rocznego doświadczenia w organizowaniu usług opiekuńczych
c. zatrudnianie do sprawowania bezpośredniej opieki nad osobami starszymi, osób o odpowiednich kwalifikacjach lub posiadających doświadczenie w pracy z osobami starszymi lub chorymi.

Zamawiający oceni spełnienie powyższych minimalnych kryteriów technicznych w oparciu
o następujące dokumenty/oświadczenia:
a) oświadczenie o zapewnieniu bezpieczeństwa podczas realizacji usługi,
c) zaświadczenie o kwalifikacjach oraz CV personelu realizującego usługę.

7. PROCEDURY SKŁADANIA I OCENY OFERT

SKŁADANIE OFERT
a) Oferty techniczno – finansowe przygotowane z użyciem formularzy załączonych do niniejszego ogłoszenia należy składać w zaklejonej kopercie osobiście lub za pośrednictwem poczty na adres Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tyrawie Wołoskiej 175, 38-535 Tyrawa Wołoska w terminie do dnia 15 czerwca 2009 r
b) Oferta winna być ważna, przez co najmniej 30 dni od daty określonej w punkcie a).
c) Oferta winna być dostarczona w zamkniętej kopercie z dopiskiem:

„Oferta na świadczenie usług: (tytuł usługi: …)”,ponadto na kopercie winny zostać umieszczone dane adresowe Usługodawcy.

d) Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest złożenie w terminie oferty na określonym formularzu i dostarczenie wszelkich dodatkowych dokumentów w nim określonych. Oferta złożona po terminie zostanie zwrócona bez otwierania do Oferenta.

OCENA OFERT

Ocena ofert i wybór najkorzystniejsze oferty odbywać się będzie w 3 etapach:
  Ocena spełniania minimalnych kryteriów technicznych określonych w pkt. 6
a. Wybór najkorzystniejszej oferty (ofert).
Przy ocenie ofert, ustalaniu ich rankingu i podejmowaniu decyzji o udzieleniu zamówienia Komisja będzie brała pod uwagę zapisy przedstawionej oferty, współpracę z partnerami lokalnymi, oferowaną jakość usług, ich innowacyjność, trwałość, oraz ekonomiczność i efektywność działań zaproponowanych przez Usługodawcę, liczbę osób objętych usługą.
b. Negocjacje szczegółów umowy z wybranym(i) Usługodawcą (-ami) (jeśli takie negocjacje Komisja Konkursowa uzna za niezbędne),
2. Ostateczna decyzja dotycząca złożonych wniosków zostanie ogłoszona w ciągu trzech dni roboczych od wyznaczonego terminu składania ofert, poprzez umieszczenie jej na stronie internetowej BIP Tyrawa Wołoska oraz na tablicy ogłoszeń.
3. Decyzja Zamawiającego jest ostateczna, nie wymaga uzasadnienia i nie podlega procedurom odwoławczym. Jeśli Usługodawca nie zgadza się z decyzją Zamawiającego, winien złożyć umotywowany wniosek do Zamawiającego z kopią do Dyrektora Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie. Zamawiający winien dołożyć wszelkich starań do polubownego rozwiązania sporu.
4. Z wybranym(i) oferentem(ami) zostanie zawarta umowa/porozumienie oparte na wzorach załączonych do niniejszego ogłoszenia.

8. KONTAKT Z ZAMAWIAJĄCYM

W celu uzyskania dodatkowych informacji Zainteresowani proszeni są o skontaktowanie się z Marią Hassinger – koordynatorem programu lub Krystyną Kuzicką - kierownikiem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tyrawie Wołoskiej poprzez pocztę elektroniczną pod adresem: e-mail sekretarz@tyrawa.pl, telefonicznie pod numerem telefonu: 013 46 569 33, 013 46 569 39 lub osobiście w Urzędzie Gminy w Tyrawie Wołoskiej.

9. ZAŁĄCZNIKI

1. Formularz Oferty.
2. Wzór umowy.
3. Wzór sprawozdania.

Tyrawa Wołoska, 2009-05-21
 

Przejdź do wpisu

ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA OFERT

  •  

Wyniki konkursu ogłoszonego w dniu 5.05.2009 r. przez Wójta Gminy Tyrawa Wołoska na świadczenie usług z Programu Integracji Społecznej.

Komisja Konkursowa na posiedzeniu w dniu 15.05.09 r. przyznała kolejne środki finansowe na realizację zadań z Poakcesyjnego Programu Wspierania Obszarów Wiejskich, Programu Integracji Społecznej.

Komisja przyznała środki usługodawcom, którzy złożyli oferty odpowiednio:
1. Janina Krzyżanowska Firma Usługowo Handlowa „KLON” Tyrawa Wołoska 147, w kwocie 15307,30 na realizację usług pod nazwą Organizacja prac integracyjnych społeczności lokalnej na rzecz poprawy estetyki, upiększanie centrum Tyrawy Wołoskiej oraz wokół kościoła.
2. Gimnazjum w Rakowej, w kwocie 5000,00 na realizację usług pod nazwą Wycieczka edukacyjno-krajoznawcza dla młodzieży.
3. Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Tyrawie Wołoskiej, w kwocie 5000,00 na realizację usług pod nazwą Wycieczka edukacyjno-krajoznawcza dla dzieci.

Usługi będą realizowane od 20 maja do 31 lipca 2009 r.


 

ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA OFERT NA

Usługi Integracji Społecznej
w Gminie Tyrawa Wołoska


W ramach środków uzyskanych przez Rząd Rzeczpospolitej Polskiej z kredytu Międzynarodowego Banku Odbudowy i Rozwoju (Bank Światowy) na Poakcesyjny Program Wsparcia Obszarów Wiejskich (PPWOW) Gmina Tyrawa Wołoska uzyskała dotację 95 507,30 PLN. Część tej dotacji w kwocie 64 507,30 PLN przeznacza na realizację niżej określonych usług w 2009 roku.

1. ZAMAWIAJĄCY
Wójt Gminy Tyrawa Wołoska, (zwany dalej Zamawiającym) zaprasza zainteresowanych kwalifikowanych usługodawców do składania ofert na świadczenie wszystkich lub wybranych usług integracji społecznej mieszkańcom Gminy spośród usług opisanych poniżej.

Usługodawcy mogą składać oferty, gdy spełniony jest jeden z poniższych warunków:
• usługa nie jest powtórzeniem dotychczasowego zakresu działań realizowanych przez danego usługodawcę z udziałem środków publicznych (nie dotyczy działań realizowanych w ramach PPWOW) lub też dotyczy usług świadczonych przez tego usługodawcę na rzecz dodatkowych beneficjentów;
• usługa będzie realizowana w partnerstwie z innymi usługodawcami.


2. SPOTKANIE INFORMACYJNE
Spotkanie informacyjne dla zainteresowanych, potencjalnych usługodawców odbędzie się w Urzędzie Gminy (pokój nr 9) w Tyrawie Wołoskiej dnia 04 maja 2009 r. godz.13.00
3. PROCEDURA
Zgodnie z §3 pkt. 2 Porozumienia o współpracy przy realizacji Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich zawartego pomiędzy Zarządem Województwa, w związku z art. 4 ust. 1 lit. a Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2007 Nr 233 poz. 1655) wybór usługodawców odbywać się będzie w oparciu o procedurę CPP ((ang.) Community Participation in Procurement – Udział społeczności w zamówieniach) Banku Światowego opisaną w Podręczniku Realizacji Programu Integracji Społecznej dostępnym pod następującym adresem: http://www.ppwow.gov.pl. Podręcznik zawiera również informacje nt. kosztów kwalifikowanych, podmiotów uprawnionych do świadczenia usług jak również formularze wykorzystywane w realizacji programu.


4. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA (SZCZEGÓŁOWY OPIS
  POSZCZEGÓLNYCH CZĘŚCI)

OFERTY CZĘŚCIOWE

OFERTY CZĘŚCIOWE
Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. Oferent może złożyć ofertę na jedną lub więcej części. Jeżeli Oferent pragnie złożyć ofertę na więcej niż jedną część, jest zobowiązany do złożenia odrębnych ofert techniczno-finansowych na każdą cześć. Wybór ofert jest dokonywany odrębnie w stosunku do każdej części.

WARIANTY
Zamawiający nie dopuszcza składanie ofert wariantowych.


Część I: Usługi dla dzieci i młodzieży

1. Organizacja dwóch wycieczek edukacyjno-krajoznawczych dla dzieci i młodzieży.

Na realizację tych usług przeznacza się kwotę 10 000,00 PLN
Termin realizacji ofert od 20.05.2009r. do 30.06.2009 r.

Część II: Usługi dla rodzin

1. Organizacja prac integracyjnych społeczności lokalnej na rzecz poprawy estetyki gminy, upiększenie centrum Tyrawy Wołoskiej oraz wokół kościoła.
Zakres projektu i realizacja obejmuje:
  - zajęcia warsztatowe nt. projektowania ogrodów
- ukształtowanie terenu,
- zakładanie rabat,
- nasadzenie bylin i krzewów.

Na realizację usług przeznacza się kwotę 15 307,30 PLN
Termin realizacji ofert od 20.05.2009 r. do 31.07.2009r.

Usługodawca zobowiązany jest do przedstawienia w ofercie informacji nt. sposobu monitorowania realizacji usług, przewidywanych działań informacyjnych, jak również informacji dotyczących zapewnienia trwałości podejmowanych działań.

Podstawą dla płatności na rzecz usługodawcy będzie rzeczywiście zrealizowana liczba jednostek zdefiniowanych w ofercie.

5. UPRAWNIENI USŁUGODAWCY

Podmiotami uprawnionymi do ubiegania się o zamówienie w ramach niniejszej procedury są:
1. Organizacje pozarządowe (NGOs).
2. Organizacje kościelne.
3. Prywatni usługodawcy: Firmy, osoby fizyczne, spółdzielnie socjalne.
4. Samorządy zawodowe, organizacje samorządu gospodarczego, izby rolnicze.
5. Jednostki organizacyjne samorządu terytorialnego, stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego i im podległe jednostki organizacyjne.


6. MINIMALNE WYMOGI TECHNICZNE - KRYTERIA OCENY TECHNICZNEJ

W odniesieniu Części I:
a. zgodność z warunkami realizacji i zakresem zamawianych usług,
b. dysponowanie minimum jedną osobą z wykształceniem wyższym i posiadającą
c. doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą,
d. objęcie usługą minimum 30 dzieci,
e. dysponowanie przynajmniej jedną osobą, która posiada doświadczenie w organizacji
f. wycieczek edukacyjno-krajoznawczych.

Zamawiający oceni spełnienie powyższych minimalnych kryteriów technicznych w oparciu
o następujące dokumenty/oświadczenia:
a) oświadczenie o zapewnieniu bezpieczeństwa podczas realizacji usługi,
c) oświadczenie o kwalifikacjach oraz CV personelu realizującego usługę,

W odniesieniu do Części II:
a. zgodność z warunkami realizacji i zakresem zamawianych usług,
b. zaprojektowanie i wykonanie usług zgodnie z projektem.

Zamawiający oceni spełnienie powyższych minimalnych kryteriów technicznych w oparciu
o następujące dokumenty/oświadczenia:
a) oświadczenie o zapewnieniu bezpieczeństwa podczas realizacji usługi,
c) zaświadczenie o kwalifikacjach oraz CV personelu realizującego usługę.

7. PROCEDURY SKŁADANIA I OCENY OFERT

SKŁADANIE OFERT
a) Oferty techniczno – finansowe przygotowane z użyciem formularzy załączonych do niniejszego ogłoszenia należy składać w zaklejonej kopercie osobiście lub za pośrednictwem poczty na adres Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tyrawie Wołoskiej 175, 38-535 Tyrawa Wołoska w terminie do dnia 14 maja 2009 r
b) Oferta winna być ważna, przez co najmniej 30 dni od daty określonej w punkcie a).
c) Oferta winna być dostarczona w zamkniętej kopercie z dopiskiem:

„Oferta na świadczenie usług: (tytuł usługi: …)”,ponadto na kopercie winny zostać umieszczone dane adresowe Usługodawcy.

d) Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest złożenie w terminie oferty na określonym formularzu i dostarczenie wszelkich dodatkowych dokumentów w nim określonych. Oferta złożona po terminie zostanie zwrócona bez otwierania do Oferenta.

OCENA OFERT

Ocena ofert i wybór najkorzystniejsze oferty odbywać się będzie w 3 etapach:
a. Ocena spełniania minimalnych kryteriów technicznych określonych w pkt. 6
b. Wybór najkorzystniejszej oferty (ofert).
Przy ocenie ofert, ustalaniu ich rankingu i podejmowaniu decyzji o udzieleniu zamówienia Komisja będzie brała pod uwagę zapisy przedstawionej oferty, współpracę z partnerami lokalnymi, oferowaną jakość usług, ich innowacyjność, trwałość, oraz ekonomiczność i efektywność działań zaproponowanych przez Usługodawcę, liczbę osób objętych usługą.
c. Negocjacje szczegółów umowy z wybranym(i) Usługodawcą (-ami) (jeśli takie negocjacje Komisja Konkursowa uzna za niezbędne),
2. Ostateczna decyzja dotycząca złożonych wniosków zostanie ogłoszona w ciągu trzech dni roboczych od wyznaczonego terminu składania ofert, poprzez umieszczenie jej na stronie internetowej BIP Tyrawa Wołoska oraz na tablicy ogłoszeń.
3. Decyzja Zamawiającego jest ostateczna, nie wymaga uzasadnienia i nie podlega procedurom odwoławczym. Jeśli Usługodawca nie zgadza się z decyzją Zamawiającego, winien złożyć umotywowany wniosek do Zamawiającego z kopią do Dyrektora Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie. Zamawiający winien dołożyć wszelkich starań do polubownego rozwiązania sporu.
4. Z wybranym(i) oferentem(ami) zostanie zawarta umowa/porozumienie oparte na wzorach załączonych do niniejszego ogłoszenia.

8. KONTAKT Z ZAMAWIAJĄCYM

W celu uzyskania dodatkowych informacji Zainteresowani proszeni są o skontaktowanie się z Marią Hassinger – koordynatorem programu lub Krystyną Kuzicką - kierownikiem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tyrawie Wołoskiej poprzez pocztę elektroniczną pod adresem: e-mail sekretarz@tyrawa.pl, telefonicznie pod numerem telefonu: 013 46 569 33, 013 46 569 39 lub osobiście w Urzędzie Gminy w Tyrawie Wołoskiej.

9. ZAŁĄCZNIKI

1. Formularz Oferty.
2. Wzór umowy.
3. Wzór sprawozdania. 

 

Przejdź do wpisu
Powrót